# Cيک زبان برنامه نويسي کاملاً جديد ، ساده ، ايمن و شي گرا است که توسط مايکروسافت در جولاي 2000 منتشر شد. اين زباني است که مخصوص برنامه هاي دات نت ساخته شده است. اين مزاياي C ++   ، Visual Basic ، Delphi ، Java و ساير زبانها را جذب کرده و عملکردها و ماهيت جديدترين فناوري برنامه نويسي امروز را در خود جاي داده است. C # سبک دستوري زبان C را به ارث مي برد و در عين حال ويژگي هاي شي گرا ++ C را نيز به ارث مي برد. تفاوت در اين است که مدل شي C # با استفاده از کتابخانه کلاس از چارچوب .NET براي اينترنت دوباره طراحي شده است ؛ C # ديگر پشتيباني از انواع نشانگر را فراهم نمي کند ، بنابراين برنامه نمي تواند به طور ناخواسته به فضاي آدرس حافظه دسترسي داشته باشد ، بنابراين باعث مي شود قوي تر ؛ از C # ارث چندگانه ديگر پشتيباني نمي شود ، براي جلوگيري از عواقب وحشتناک ارث چندگانه در سلسله مراتب کلاس قبلي. چارچوب .NET يک محيط برنامه نويسي قدرتمند ، با کاربرد آسان و داراي ساختار منطقي براي C # فراهم مي کند. در همان زمان ، Common Language Runtime يک محيط مديريت شده براي زمان اجرا براي زبان برنامه نويسي C # فراهم مي کند و باعث مي شود برنامه از هميشه پايدارتر و ايمن تر باشد. مشخصات آن عبارتند از:


· زبان مختصر.


· عملکردهاي قدرتمند C ++ را حفظ مي کند.


· عملکرد توسعه سريع برنامه.


· آزادي زبان.


· کنترل هاي قدرتمند وب سرور.


· پشتيباني از کراس پلت فرم.


· ادغام با XML.


مقايسه C # و C ++


C # پيشرفتهاي زيادي را در C ++ ايجاد کرده است ، تفاوتهاي اصلي به شرح زير است:


· هدف تلفيقي: کد C ++ مستقيماً در کد اجرايي محلي وارد مي شود و C # به طور پيش فرض به کد زبان مياني (IL) وارد مي شود و ماژول هاي مورد نياز به طور موقت از طريق Just-In-Time در حين اجرا در کد محلي جمع مي شوند.


مديريت حافظه: C ++ بايد صريحاً حافظه اختصاص يافته به heap را پاک کند ، در حالي که C # نيازي به اين کار ندارد. C # از مکانيسم جمع آوري زباله براي بازيابي خودکار حافظه استفاده مي کند که ديگر در زمان مناسب استفاده نمي شود.


اشاره گرها: C ++ از اشاره گرها زياد استفاده مي کند ، در حالي که C # از ارجاعات به نمونه هاي کلاس استفاده مي کند. اگر واقعاً مي خواهيد از نشانگرها در C # استفاده کنيد ، بايد بي خطر بودن محتوا را اعلام کنيد. با اين حال ، در شرايط عادي نيازي به استفاده از اشاره گرها در C # نيست.


پردازش رشته: در C # ، رشته به عنوان يک نوع داده اصلي در نظر گرفته مي شود ، بنابراين بسيار ساده تر از پردازش رشته در C ++ است.


کتابخانه ها: C ++ به کتابخانه هاي استاندارد مبتني بر وراثت و الگوها و C # به کتابخانه هاي پايه NET متکي است.· C ++ به ارث بردن چند کلاس اجازه مي دهد در حالي که C # فقط به ارث بردن کلاسها و ارث چندگانه از طريق رابط ها اجازه مي دهد.· از C # در طراحي وب نيز بايد استفاده شود. مانند ASP و ASP.NET. C ++ اينگونه نيست.


در مطالعه زير خواهيد فهميد که بسياري از تفاوت ها و پيشرفت ها بين C # و C ++ وجود دارد ، از جمله برخي تفاوت ها در جزئيات ، که در اينجا ذکر نشده است.


مقايسه C # و جاوا· C # بيشتر از جاوا شي گرا است.· انواع اساسي در C # همه شي گرا هستند.· C # عملکردهاي قدرتمندتري نسبت به جاوا دارد· سرعت اجراي زبان C # سريعتر از جاوا است.


https://baike.baidu.com/item/C%23%E8%AF%AD%E8%A8%80/9568012


 

زبانهاي برنامه نويسي کودکان و نوجوانان

برنامه نويسي را ياد بگيريد

Codecademy براي يادگيري برنامه نويسي

برنامه هاي افزودني برنامه نويسي

زبان برنامه نويسي پايتون

برنامه هاي برنامه نويسي اندرويد براي کودکان

چرا همه کودکان بايد برنامه نويسي ياد بگيرند

c ,، ,مي ,· ,برنامه ,کند ,در c ,مي کند ,برنامه نويسي ,مي شود ,و c ,زبان برنامه نويسي

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
ngarehbaran دنياي پزشکي زيبايي پوست مو servicerayaneh4 دانلود آهنگ جدید vasthentemus انصار صاحب الزمان (عج) همسفران نمایندگی حر شیده دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. بیت کوین ماینر - پولدار شو ، کسب درآمد از اینترنت مجله خبری طراحی و سئو