در سراسر جهان ، تبديل اطلاعات به قالب ديجيتالي - که "ديجيتالي شدن" نيز ناميده مي شود - بهره وري را در بخشهاي دولتي و خصوصي افزايش داده است. در نتيجه ، تقريباً هر کشوري در جهان به دنبال اقتصاد ديجيتال است.


با تکامل اين اقتصاد جديد ، مهارت هاي خاصي مانند برنامه نويسي رايانه مورد نياز است. اين مانند يک زبان از اعداد است که به عنوان کد شناخته مي شود ، که به مردم امکان مي دهد دستورالعمل هايي را که توسط رايانه اجرا مي شود ، بنويسند.


زبانهاي رمزگذاري اوليه در دهه 1940 ظهور کردند. اينها در کارهايي که مي توانستند انجام دهند بسيار اساسي بودند اما براي يادگيري پيچيده بودند و به درک پيشرفته اي از رياضيات نياز داشتند. در دهه 1990 - زماني که دانشگاه ها ، مشاغل و مردم شروع به برقراري ارتباط از طريق اينترنت کردند - سرعت و حافظه رايانه با استفاده از زبان هاي برنامه نويسي سطح بالا بهبود يافت. اين موارد به طور گسترده در سيستم عامل هاي منبع آزاد در دسترس قرار گرفتند و آموزشهاي آنلاين اين امکان را براي بسياري از افراد فراهم مي کند تا زبانها را ياد بگيرند و پيشرفت خود را ادامه دهند تا ساده تر شوند. امروزه زبان هايي مانند Javascript     به راحتي توسط کودکان قابل يادگيري هستند.


هيچ کس نمي تواند از تماس فناوري هاي ديجيتال فرار کند. اين ماده در زمينه هاي متنوعي مانند تجهيزات بيمارستان ، ارائه آموزش از راه دور ، بازاريابي قطعات هنري خلاق يا بهبود بهره وري کشاورزي مورد استفاده قرار مي گيرد. زبان برنامه نويسي نرم افزاري را توسعه مي دهد که مي تواند به طورموثربا مشکلات و چالش ها مقابله کند - به عنوان مثال ، به دليل کدگذاري ، افرادي که نمي توانند حساب بانکي دريافت کنند اکنون مي توانند با استفاده از تلفن هاي همراه پول را نگه دارند ، ارسال و وام بگيرند. اين يک مهارت مهم است که هنگام پيشرفت کشورها بايد داشته باشيد.


در چهار دهه گذشته ، چندين مطالعه تأثير يادگيري برنامه نويسي بر روي کودکان دبستاني را ارزيابي کرده است - معمولاً در سنين شش تا 13 سالگي. در هر مورد ، يافته ها نشان مي دهد که صرف نظر از مسير شغلي آنها براي کودکان مفيد است.


 


زبان کامپيوتر


برنامه نويسي فقط يک زبان ديگر است و کودکان مي دانند که زبان هاي جديد را سريعتر از افراد مسن ياد مي گيرند. بنابراين شروع در جواني فکر خوبي است.


چندين کشور از جمله استراليا ، فنلاند ، ايتاليا و انگليس دوره هاي برنامه نويسي را براي کودکان بين پنج تا 16 سال تهيه کرده اند.


زبان برنامه نويسي با صفر (0) و يک (1) کار مي کند و رشته هاي اين اعداد نشان دهنده يک الفبا هستند. سپس اين موارد به کلمات و جملاتي ترجمه مي شوند که کامپيوتر يا پردازنده را براي شروع کارهاي خاص آماده مي کند. به عنوان مثال ، يک تصوير را روي صفحه چاپ کنيد يا سندي را که در رايانه ذخيره شده باز کنيد يا موسيقي پخش کنيد.


 


زبان هاي مختلف برنامه نويسي وجود دارد. درک و کار با بعضي از آنها بسيار آسان است که حتي کودکان مي توانند آنها را ياد بگيرند. زبان هاي برنامه نويسي بصري مانند Scratch  براي کمک به کودکان در يادگيري کد با استفاده از تصاوير ، علائم و نمودارها ايجاد شده اند. زبان هاي برنامه نويسي ديگري که کودکان مي توانند استفاده کنند شامل Python ، Ruby و Go است.


مزاياي برنامه نويسي


جدا از اينکه آنها در آينده کار خود را شروع کنند ، در مقايسه با ساير اشکال علوم عددي ، کد يادگيري مي تواند خلاقيت کودکان را افزايش دهد.به عنوان مثال ، بيشتر آموزش رياضيات در آفريقا هنوز از طريق يادگيري ريشه اي انجام مي شود ، يک روش آموزشي کهنه است و باعث خلاقيت در کودکان نمي شود. يادگيري حرکتي مبتني بر حفظ اطلاعات و تکرار ، اصطلاحاً "طوطي" است. تحقيقات نشان مي دهد که يادگيري ريشه اي موثر نيست زيرا يادگيرنده به ندرت متوجه مي شود که چه چيزي آموخته است.


 


براي مقايسه ، برنامه نويسي تفکر منطقي ايجاد مي کند زيرا نياز به تمرکز در حل يک چالش خاص دارد. اين به کودکان مي آموزد که موقعيت ها را از زواياي مختلف ارزيابي کنند و راه حل هاي خلاقانه ارائه دهند. آنها همچنين بايد اين ايده ها را آزمايش کنند و اگر جواب ندادند ، مي فهمند چه مشکلي پيش آمده است.برخي مطالعات حاکي از آن است که برنامه نويسي ، همکاري و ارتباطات ، مهارت هاي اساسي براي مشاغل آينده را افزايش مي دهد.


 


دسترسي به منابع آموزشي


باند پهن و دستگاه هاي ديجيتال - مانند رايانه ها و تلفن هاي هوشمند - ابزار اصلي براي يادگيري نحوه برنامه نويسي هستند. دسترسي و مقرون به صرفه بودن اين موارد ضروري است. دولت ها بايد روي باند پهن سرمايه گذاري کنند تا مقادير زيادي از داده ها با سرعت بالا منتقل شوند. آنها همچنين بايد يارانه يا حداقل اطلاعات مربوط به ماليات و فن آوري ارتباطات (ICT) را ارائه دهند تا کودکان بيشتري بتوانند در خانه يا مدرسه کد نويسي را ياد بگيرند.


بسياري از کشورهاي آفريقايي ، مانند کنيا ، اتيوپي ، غنا و رواندا ، اقداماتي را براي اصلاح بخش ICT و گسترش ظرفيت باند پهن انجام داده اند.


 


https://theconversation.com/why-all-children-must-learn-code-127937


 


 

زبانهاي برنامه نويسي کودکان و نوجوانان

برنامه نويسي را ياد بگيريد

Codecademy براي يادگيري برنامه نويسي

برنامه هاي افزودني برنامه نويسي

زبان برنامه نويسي پايتون

برنامه هاي برنامه نويسي اندرويد براي کودکان

چرا همه کودکان بايد برنامه نويسي ياد بگيرند

، ,مي ,نويسي ,برنامه ,کودکان ,يادگيري ,برنامه نويسي ,مي دهد ,مي شود ,است که ,مي کند ,زبان برنامه نويسي

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
ناسلامتي P عکس N رمان C کلیپ اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سبزوار ایران لامپ mahyarayanehis gititavan عیب یابی کابل برق 09133656447 fdawe noorerasamcv mahtab110